Ból przy porodzie jest nieunikniony, jednakże jest wiele możliwości, dzięki którym walka z nim jest zdecydowanie łatwiejsza. Jednym z rozwiązań jest aparat TENS -elektrostymulator do łagodzenia bólu porodowego. Jest to metoda mało powszechna, a szkoda! Co powinnaś wiedzieć o aparacie TENS?

1. TENS jest aparatem służącym do łagodzenia bólu różnego pochodzenia -podczas porodu, po cięciu cesarskim, przy bólu kręgosłupa, naciągniętych ścięgnach. Blokuje sygnały bólowe. Skutecznie masuje i rozluźnia mięśnie. Powoduje wydzielanie endorfin naturalnie łagodzących ból.

2. Elektrostymulacja TENS służąca do łagodzenia bólu porodowego nie wpływa na zdrowie matki i dziecka.

3. Jeżeli chcesz wykorzystać aparat TENS powinnaś mieć go w swojej domowej szafce w 38 tygodniu ciąży!

4. Najlepsze efekty poprzez stymulację aparatem TENS osiągniemy podłączając aparat przy pierwszych regularnych skurczach -dzięki temu stopniowo dostosujemy siłę pracy aparatu do zwiększających się dolegliwości bólowych.

5. Na sali porodowej nikt nie będzie zaskoczony widząc plastry na Twoich plecach 😉 Aparat jest mało powszechny, ale jednak wszystkim dobrze znany 😉

6. Przed skorzystaniem z prysznica należy aparat wyłączyć i odkleić elektrody.

7. Elektrody TENS są wielorazowego użytku przez jedną osobę -po ich użyciu należy je delikatnie przemyć zimną woda i ponownie przykleić na dołączoną folię.

Jeżeli decydujesz się na poród w szpitalu bez znieczulenia zewnątrzoponowego przemyśl możliwość zaopatrzenia się w TENSA -poród będzie nadal przebiegał w sposób naturalny, a Ty będziesz spokojna, mając asa w rękawie 😉 W szkole rodzenia otrzymasz własne elektrody, które będziesz mogła później wykorzystać w przy porodzie, a podczas ćwiczeń sama sprawdzisz jak ten aparat się sprawdza w praktyce 😉