Kochani, czy ktoś z Was słyszał kiedyś o neurofeedbacku?

Jest to trening, prowadzony przez neuroterapeutę, który pozwala zwiększyć efektywność mózgu, a także między innymi odporność na sytuacje stresowe oraz wpływa w pozytywny sposób na jakość snu oraz pamięć.

Jak to działa?

W treningu neurofeedbacku wykorzystywany jest zapis EEG (elektroencefalogramu), który przedstawia aktywność mózgu oraz mierzy fale mózgowe.

Podczas treningu, do kilku miejsc, na skórze głowy oraz uszach, przyczepiane są specjalne elektory, które badają aktywność mózgu.

W tym czasie naszym zadaniem jest sterowanie aktywnością mózgu, np. poprzez zmuszenie widzianego na monitorze samochodu, aby przyśpieszył.

Bez obaw – jest to całkowicie bezbolesne! 🙂

Trening średnio trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Jedynymi wymogami w kwestii przygotowania się do spotkania jest zadbanie o dobry sen na dzień przed. Godzinę przed umówionym treningiem powinniśmy unikać napojów energetyzujących czy kawy oraz herbaty. Nie powinniśmy przychodzić na trening podczas choroby lub przeziębienia.

Metoda ta jest znana od dawna, jednak dopiero od jakiegoś czasu, dzięki nowoczesnym możliwościom i specjalistycznej wiedzy, można ją wykorzystywać w praktyce -również u kobiet ciężarnych!

Potrafi przynieść naprawdę rewelacyjne efekty i jest polecana właściwie każdej grupie wiekowej. Trening neurofeedbacku będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób dorosłych, seniorów jak i dzieci.

U osób dorosłych korzyści mogą przełożyć się na życie zawodowe, gdzie regularny trening przyczyni się do lepszego skupienia uwagi w pracy i koncentracji na zadaniu.

Dodatkowo, w pozytywny sposób przyczyniają się do zapobiegania wypaleniu zawodowemu, z powodu zyskania umiejętności kontroli emocji i stresu, a także zwiększenia motywacji.

Trening neurofeedbacku poleca się także osobom pracującym w zawodzie kierowcy. Dzięki zwiększeniu wcześniej wspomnianej koncentracji i obniżeniu reakcji stresowych wpływa to na bezpieczeństwo oraz redukcję zmęczenia podczas długich podróży autem.

W życiu prywatnym regularny trening przyczyni się do lepszego funkcjonowania i samopoczucia na codzień, znacznie lepszej jakości snu czy wzrostu pewności siebie. Będziemy też lepiej kontrolować własne emocje, jak złość czy smutek 🙂
U osób starszych trening neurofeedbacku odgrywa znakomitą rolę jeżeli chodzi o pamięć. Regularny trening znacznie usprawnia pracę mózgu, co bez wątpienia przyczynia się do polepszenia jakości życia seniorów. Trening może być również skuteczny jako terapia uzupełniająca po udarach mózgu, depresji oraz dla osób zagrożonych chorobami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzhimera czy demencja starcza). Osoby korzystające z regularnego treningu neurofeedbacku pozostają więc dłużej sprawne intelektualnie.

U dzieci natomiast treningu neurofeedback można wykonywać już od piątego roku życia! Przyczynia się do poprawy pamięci, zwiększenia koncentracji, poprawy wyników w szkole, lepszego kontrolowania emocji czy do zwiększenia zdolności językowych (np. szybsza nauka języków obcych! To samo dotyczy dorosłych :)).

Treningi są świetną terapią uzupełniającą dla ADHD, dysleksji, zaburzeń zachowania, fobii a także zaburzeń mowy.

Może być to także świetny sposób na zwiększenie swoich zdolności przed ważnymi egzaminami np. egzaminem maturalnym u nastolatków 🙂

Brzmi interesująco?

Mamy dla Was świetną wiadomość – od teraz każda ciężarna w cenie kursu w Szkole Rodzenia „Zaufaj Położnej” będzie mogła skorzystać z jednego spotkania Neurofeedbacku i przekonać się na własnej skórze o wspaniałości tej metody. Sprawdź dostępne terminy 🙂

Zapraszamy! 🙂