Przyszłe mamy, przygotowując się do narodzin dziecka, często zanurzają się w morzu informacji z różnych źródeł. Internet, specjaliści, książki – wszędzie pojawiają się chwytliwe hasła i slogany, często jednak budzące więcej niepokoju niż spokoju. Jak zatem wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce? Przeczytaj poniższy artykuł przygotowany przez doświadczoną położną.
Czym są pozycje wertykalne?
Pozycje wertykalne w kontekście porodu zdają się być zagadkowe. Jednak, zamiast skupiać się jedynie na ułożeniu ciała, warto zrozumieć, że kluczem jest ruch, a nie „pozycja”. Twoje dziecko potrzebuje aktywności miednicy i prawidłowego oddechu. To wymaga ruchu w ciąży, rozciągania, a czasem nawet fizjoterapii dla złagodzenia napięć.
Mobilność ciała, a przygotowanie fizyczne do porodu.
Ćwiczenia w ciąży.
Przygotowanie do porodu: fizyczne i mentalne.
Podczas zajęć w szkole rodzenia kładziemy nacisk na wspólne przygotowanie fizyczne i mentalne, nawet przy ograniczonych możliwościach. To inwestycja nie tylko w naturalny poród, ale także w rekonwalescencję po nim. Aktywność w ciąży to nie tylko przygotowanie do porodu, ale także inwestycja w własne samopoczucie w pierwszych tygodniach macierzyństwa.