FAQ
Najczęściej zadawane pytania:
1. Czy nagrania szkoły rodzenia są dostępne po zakupie?
Kupując szkołę rodzenia w wersji nagrań, od razu otrzymujesz dostęp do pełnego kursu składającego się z 4 obszernych modułów wraz z materiałami dodatkowymi (planszami do wydruku, krótkimi filmami i innymi cennymi materiałami edukacyjnymi).
Dostęp do nagrań trwa 9 miesięcy.
2. Czy jeśli będę nieobecna na zajęciach, będę mogła je odrobić?
W ramach kursu stacjonarnego możesz/możecie odrobić jedne zajęcia bezpłatnie. Warunkiem odrobienia zajęć jest zgłoszenie nieobecności maksymalnie w dniu opuszczanych zajęć mailowo na adres: [email protected]l
3. Gdzie po zakupie będzie dostępny warsztat?
Warsztat który jest nagraniem dostępny będzie na Twoim koncie na naszej stronie. Po zakupie należy zalogować się na swoje konto (prawy górny róg na www.zaufajpoloznej.pl – jeśli nie pamiętasz hasła – zresetuj je i ustaw nowe). W zakładce „pliki do pobrania” będą znajdywać się wszystkie wykupione przez Ciebie nagrania wraz z informacjami do kiedy są one dostępne.
4. Czy mogę przedłużyć dostęp do warsztatu?
Tak, jeśli chcesz przedłużyć dostęp do wykupionego nagrania odezwij się do nas mailowo na: [email protected]
5. Kiedy zapisać się na szkołę rodzenia i kiedy najlepiej ją rozpocząć?
Kurs najlepiej rozpocząć pomiędzy 21, a 28 tygodniem ciąży. Proponujemy zapisać się jak najwcześniej. Grupy na kursach nie są liczne, a miejsca wyprzedają się nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
6. Czym różni się szkoła online od stacjonarnej?
Przede wszystkim formą: szkoła online dostępna jest w dwóch wersjach (na żywo z dostępem do materiałów przez 3 miesiące, oraz w wersji nagrań -oglądasz kiedy chcesz z dostępem przez 9 miesięcy). Szkoła stacjonarna to kursy w dni robocze (6 spotkań) lub w weekendy (4 spotkania). Na wszystkich kursach (zarówno online jak i stacjonarnych) zakres omawianych tematów jest ten sam. Merytorycznie kursy nie różnią się.
7. Czym różni się szkoła online na żywo od nagrań?
Szkoła rodzenia online na żywo to 4 spotkania w określone dni w konkretnych godzinach. Spotkania live prowadzone są w grupie maksymalnie 15 par. Kurs trwa 2 tygodnie. Po zakończeniu otrzymujesz materiały przygotowane przez nasze położne w których omawiane są tematy poruszone na szkole rodzenia (spotkania nie są nagrywane). Dostęp do tych materiałów trwa 9 miesięcy.
Szkoła rodzenia w formie nagrań to dostęp do powyższych nagrań wraz materiałami dodatkowymi na okres 9 miesięcy. Dostęp do materiałów otrzymujesz od razu po wykupieniu pakietu. W ramach kursu w formie nagrań otrzymujesz także od nas dostęp do pomocnej grupy dla rodziców z Zaufaj Położnej
8. Nie mogę odtworzyć nagrania - co robić?
Jeśli jesteś zalogowana/-y na swoim koncie na naszej stronie i w zakładce Pliki do pobrania nie widnieją wykupione przez Ciebie nagrania skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]
9. Nie otrzymałam linku do wydarzenia na żywo?
Linki do webinarów na żywo wysyłane są do 15 minut przed rozpoczęciem spotkania. Sprawdź swoją skrzynkę mailową, również folder spam oraz oferty. Jeśli nie masz zaproszenia do spotkania, niezwłocznie wyślij nam maila na: [email protected]
10. Wykupiłam dostęp do nagrania na żywo, ale nie mogę wziąć w nim udziału. Czy dostanę nagranie?
Sprawdź w opisie produkty który zakupiłaś, czy wariant który wybrałaś zawiera dostęp do nagrań czy tylko uczestnictwo w edycji na żywo.
11. Czy można płatność z kurs rozłożyć na raty?
Oczywiście! Jeśli chcesz zapłacić za kurs w ratach napisz do nas maila na [email protected] informując który termin kursu wybierasz.
12. Jak przygotować się na zajęcia w szkole rodzenia?
Zarówno na zajęcia stacjonarne, jak i online obowiązuje wygodny sportowy strój. Na każdych zajęciach ćwiczymy oddychanie – będzie on więc niezbędny do tego, aby wygodnie się poruszać.
Na kurs stacjonarny oprócz wygodnego stroju zabierz ze sobą również obuwie zmienne lub możesz być w skarpetach.
Na kurs online przygotuj dmuchaną piłkę (jeśli posiadasz), albo krzesło. Potrzebny będzie także długi szal, chusta lub guma do ćwiczeń – potrzebne do nauki poprawnego oddychania.
13. Jak przygotować się do KTG i kiedy najlepiej się zapisać?
Badanie KTG można wykonywać już po skończonym 27 tygodniu ciąży. Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy pamiętać jednak o wygodnym stroju.
14. Jak przygotować się do porady laktacyjnej?
Jeśli wykupiłaś/-eś poradę stacjonarną prosimy, aby na wizytę wziąć ze sobą:
książeczkę zdrowia dziecka, 2 pieluszki tetrowe i jeśli używane są do karmienia akcesoria – smoczki, butelki, nakładki itp. – zabierz je również ze sobą.
W trakcie spotkania będziemy przystawiać maluszka do piersi więc dobrze, żeby nie był bardzo najedzony.
Jeśli wykupiłaś/-eś poradę online prosimy, aby przed umówionym terminem spotkania przesłać nam krótki filmik (może ich być kilka) na którym zostanie przedstawione karmienie maluszka (tak jak robicie to zazwyczaj). Po wykupieniu porady laktacyjnej online otrzymasz także ankietę do wypełnienia.
Podczas konsultacji online również będziemy przystawiać maluszka do piersi dlatego dobrze, aby nie był najedzony wcześniej.
15. Czym różni się Dobry Poród od kursu szkoły rodzenia?
Kurs Dobry Poród skierowany jest do ciężarnych i ich partnerów, które będą rodzić siłami natury. Podczas 3 dni warsztatów omawiane są kwestie związane z przygotowaniem do porodu drogami natury, omawiane są pozycje wertykalne oraz nauka oddechu. Kurs zakończony jest modułem poświęconym połogowi i poporodowej rzeczywistości.
Kurs szkoły rodzenia obejmuje zarówno tematy związane z porodem siłami natury, jak i poprzez cesarskie cięcie. Na szkole rodzenia nauczysz się jak pielęgnować malucha, jak wyglądają pierwsze dni życia dziecka, poznasz sposoby przystawiania dziecka do piersi i radzenia sobie w przypadku problemów laktacyjnych.
Różnicę pomiędzy dwoma kursami doskonale obrazuje grafika dostępna TUTAJ.