Przygotowujesz się do wszystkiego, szkoły, pracy, studiów, bycia rodzicem. Po czym nadchodzi moment, kiedy zastanawiasz się, czy to całe przygotowanie miało sens… byłam przygotowana na scenariusz, który mi najbardziej odpowiadał. Byłam gotowa na karmienie piersią, bardzo tego chciałam, ale czynniki niezależne ode mnie zdecydowały inaczej – dziecko urodziło się zbyt wcześnie albo pojawiły się trudności w dostawiany do piersi, moja choroba pokrzyżowała plany albo zawodowo wszystko się posypało i musiałam wcześniej wrócić do pracy niż zakładałam.
Któryś ze scenariuszy jest Ci znany? Byłaś gotowa na KPI? Karmienie piersią inaczej jest trudną drogą – wyboistą, pełna wyrzeczeń, ale dla wielu kobiet wartą poświęcenia. Chciałybyśmy wyjść naprzeciw wszystkim mamom podejmującym tą drogę i przedstawić sprzęt, który może ją ułatwić.
Gadżety które ułatwią Ci KPI
- Silikonowa szczoteczka do czyszczenia
Szczotka elektryczna do czyszczenia jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych akcesoriów wykorzystywanych w czyszczeniu laktatorów i butelek. Szczotki sylikonowe umożliwiają precyzyjne i szybkie czyszczenie sprzętów wykorzystywanych w trakcie karmienia piersią inaczej. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego umycia silikonowych elementów, co pozwala na higieniczne użytkowanie sprzętu każdego dnia.
- Laktator podwójny
Wygodę w pozyskiwaniu pokarmu mogą zapewnić laktatory dzięki którym można pozyskiwać pokarm jednocześnie z obu piersi. Dodatkowym atutem tego rodzaju sprzętów może być ich bezprzewodowe działanie i ładowanie: w domu, podróży, czy pracy. Dzięki laktatorom podwójnym, które dodatkowo działają symultanicznie, czyli jednocześnie pobierają pokarm z obu piersi, można uzyskać naprawdę duże ilości pokarmu. Dodatkowo skracają one czas pracy ze sprzętem laktacyjnym. Dzięki czemu dostarczają dodatkowych minut mamie, która karmi KPI.
Modele, których używamy i które polecamy to Neno Camino oraz Neno Bianco.
- Sterylizator
Tego rodzaju sprzęt pomoże w szybkiej dezynfekcji akcesoriów laktacyjnych, takich jak butelki czy części do laktatora. W zależności od rodzaju sterylizatorów, dezynfekcja będzie trwała od ok 10 do 15 minut. Zdecydowanie może ułatwić to dbałość o czystość akcesoriów często wykorzystywanych w laktacji. Atutem może się okazać także dodatkowa funkcja sterylizatora jak np rozmrażanie czy podgrzewanie pokarmu.
Pamiętać należy, że sterylizacji powinien podlegać każdy element, który miał bezpośrednia styczność z mlekiem mamy.
Modele, które polecamy to modele od Neno: Vita oraz Neno Luna.
- Gorset
- Woreczki do przechowywania pokarmu i sterylizacji.
Gadżet w którym możesz przechowywać odciągnięty pokarm. Woreczki powinny być całkowicie bezpieczne dla przechowywanego w nich pożywienia. Dodatkową wygodą będą te rozwiązania, które mają możliwość połączenia woreczka bezpośrednio do laktatora, co skróci czas pracy z laktatorem i ograniczy ilość sprzętów wymagających higieny po odciąganiu.
Pamiętaj o tym, by każdy woreczek został opisany datą i godziną odciągnięcia, oraz ilością pokarmu, która się w nim znajduje.
Kupując laktator od Neno warto sięgnąć od razu po woreczki do przechowywania pokarmu tej marki. Woreczki od Neno są bowiem kompatybilne z każdym ich laktatorem, wkręcane bezpośrednio do urządzenia, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko ewentualnego wylania odciągniętego pokarmu.
Wszystkie wyżej wspomniane akcesoria niewątpliwie pomogą Ci w tej trudnej drodze jaką jest KPI.
Jeśli jednak same dodatkowe gadżety nie ułatwią Ci rozkręcania laktacji, pamiętaj, iż warto sięgnąć po poradę do Certyfikowanej Doradczyni Laktacyjnej. Obszar wsparcia CDL obejmuje nie tylko problemy związane stricte z karmieniem piersią, ale także chęcią kpi lub karmienie mlekiem modyfikowanym, czy odstawienie dziecka od piersi.
Nasze doświadczone specjalistki są po to, aby Ci pomóc: bez oceniania, fachowo i rzetelnie, wspierać Cię w drodze jaką wybrałaś. Konsultację z naszą CDL możesz wykupić TUTAJ.