Szukaj
Close this search box.

Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży i podczas karmienia piersią

W czerwcu minął rok, kiedy jako Zaufaj Położnej otrzymałyśmy nagrodę specjalną podczas Gali Hasztagi Roku na Seebloggers w Łodzi. Było to dla nas ogromne wyróżnienie, docenienie naszych działań w internecie, niesienia pomocy ciężarnym i ich edukacji.

Sponsorem naszej nagrody była firma SunewMed+ – marka kosmetyków, które są bezpieczne w stosowaniu zarówno w trakcie ciąży, jak i w czasie karmienia piersią. I chociaż czerwiec, lipiec, a nawet sierpień minął, a letnie promienie słońca już zelżały, wraz z SunewMed+ chcemy zwrócić Twoją uwagę jak istotnym tematem jest stosowanie filtrów SPF przez cały rok.

Zabieramy Cię w podróż po zakamarkach Twojej skóry!


SPF – czym jest i dlaczego jest tak ważny!

Sun Protection Factor to stopień ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVB. Im wyższa liczba wskaźnika SPF, tym dłuższa ochrona przed oparzeniem słonecznym. Dla przykładu nakładając SPF15, do poparzenia słonecznego dojdzie 15-krotnie później, niż w sytuacji, gdy rezygnujemy z kremu z filtrem.

Ale po co poruszamy ten temat, gdy lato już za nami, a na horyzoncie zimniejsze miesiące roku?

Musisz wiedzieć, że filtr SPF warto używać przez cały rok! Szkodliwe promieniowanie UV ma wpływ na naszą skórę nawet w pochmurne i zimne dni! A co dzieje się ze skórą narażoną na promienie i niezabezpieczoną filtrem? Wówczas dochodzi do szybszego starzenia się skóry, alergii słonecznej, pojawienia się zmian skórnych, przebarwień, a w najgorszym scenariuszu – do nowotworu skóry.

Spokojnie. Zanim przepadniemy w najczarniejszych myślach, warto dowiedzieć się co robić, by z tym cichym oprawcą żyć. Nie da się przecież zrezygnować z wychodzenia na zewnątrz, spacerowania czy zrobienia zakupów – niezależnie od pogody, czasem po prostu trzeba wystawić się na działanie promieniowania słonecznego. Na ratunek przychodzą kosmetyki, które zawierają filtr SPF i zabezpieczają przed niepożądanymi efektami słonecznymi. Wśród kosmetyków SunewMed do codziennej pielęgnacji znajdziesz Sunglow SPF50 – odmładzający krem przeciwsłoneczny, który odżywi i nawilży skórę, a dodatkowo ochroni przed promieniami UV i wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za starzenie się skóry. Krem zawiera filtry mineralne i organiczne, kwas hialuronowy i antyoksydant w postaci ekstraktu z portulaki pospolitej.

 

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są filtry fizyczne (mineralne) i chemiczne. Fizyczne polegają na tworzeniu tzw. efektu lustra dla słońca i dzięki temu światło się rozprasza i odbija. Jednym z głównym składników filtrów fizycznych są tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Co ważne, filtry mineralnebezpieczne dla osób z alergią, osób z problemami skórnymi, osób uczulonych a także dla dzieci. Nie musisz obawiać się ich użycia w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Warto zadbać o tę ochronę, ponieważ ciąża i laktacja sprzyjają powstawaniu zmian skórnych. Codzienne stosowanie w pielęgnacji w trakcie ciąży i po porodzie kremu z filtrem SPF uchroni Cię przed przebarwieniami i pojawieniem się maski ciążowej.

A jeśli szukasz produktów do całorocznej ochrony, które nie tylko ujędrni, zabezpieczy i wygładzi, ale też nada skórze blasku, to Sunglow SPF50 zostanie z Tobą na długo!

*Artykuł powstał we współpracy z marką SunewMed+

może Cię również zainteresować

Dotykam – wygrywam

Po co mi badanie? Pewnie niejednokrotnie słyszałaś na wizycie u ginekologa “zaleca się samobadanie piersi”.  Jak to zwykle bywa, usłyszałaś,...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?