Spis treści
Sale porodowe i wyposażenie
Sale porodowe w Szpitalu w Wejherowie są przestronne, co pozwala na swobodne korzystanie ze sprzętów porodowych oraz obecność osoby towarzyszącej.
Każda sala wyposażona jest w łóżko porodowe umożliwiające zmianę pozycji w trakcie porodu. Dostępne są także worki sako, piłki, chusty porodowe oraz drabinki, co sprzyja wykorzystywaniu pozycji wertykalnych. W oddziale znajduje się również krzesełko porodowe umożliwiające poród w pozycji siedzącej. Na każdej sali znajduje się stanowisko noworodkowe, wykorzystywane w sytuacjach wymagających udzielenia dziecku pomocy bezpośrednio po porodzie.
Metody łagodzenia bólu porodowego
Szpital zapewnia pełen zakres farmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego. Dostępne są znieczulenie zewnątrzoponowe, znieczulenie dożylne oraz gaz rozweselający.
Na salach porodowych stosowane są elementy mające na celu stworzenie spokojnych i przyjaznych warunków porodu, takie jak aromaterapia, nastrojowe oświetlenie czy delikatne elementy wystroju. Rozwiązania te mają wspierać poczucie bezpieczeństwa rodzącej w trakcie porodu.
Opieka poporodowa w wejherowskim szpitalu
Oddział położniczo-noworodkowy dysponuje 15 łóżkami dla mam, a noworodki przebywają z nimi w systemie rooming-in. Istnieje również możliwość odpłatnego pobytu w jednej z trzech sal rodzinnych, w których mama, dziecko i jedna osoba towarzysząca mogą przebywać razem przez cały okres hospitalizacji. Usługa ta ma charakter komercyjny.
Podsumowanie
Porodówka w Wejherowie to oddział o II stopniu referencyjności, z rozbudowanym zapleczem sprzętowym, dostępem do farmakologicznych i niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu oraz możliwością pobytu rodzinnego po porodzie. Dane organizacyjne i wyposażenie wskazują na placówkę przygotowaną do prowadzenia porodów fizjologicznych oraz ciąż powikłanych niskiego ryzyka.










