WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA! Nasze BESTSELLERY do 80% taniej! 👉🏻 Sprawdź!

Po porodzie goję się…

Urodziłaś dziecko, jesteś Mamą. 

 

Po porodzie mogła zostać na Twojej skórze swoista “pamiątka” – blizna, przypominająca o przyjściu na świat wyczekanego przez 9 miesięcy Maluszka. 

Zanim zdobędziesz się na odwagę, aby wziąć lusterko i zajrzeć “tam”, minie pewnie trochę czasu. Chcesz się do tego przygotować psychicznie, odczekać na tyle długo, aby mieć pewność, że zagoiłaś się i nie spotka Cię tam widok rodem z horroru. I ok: nie ma niczego złego w strachu!

 

My natomiast jesteśmy po to, aby go oswajać i Was edukować, dlatego wraz z kliniką Novique podejmujemy kolejny w naszym cyklu temat: “Po porodzie goję się”.

 

Terapia blizn jest ważnym elementem rekonwalescencji po porodzie. 

 

Dotyczy zarówno porodu naturalnego jak i cesarskiego cięcia. Podczas porodu duża część pacjentek decyduje się na ochronę krocza. Jeśli jednak w pewnym momencie niezbędne jest nacięcie krocza lub następuje pęknięcie krocza – należy się nim odpowiednio zaopiekować. 

Tu na pomoc młodej Mamie zgłasza się fizjoterapeutka uroginekologiczna! Jej działania nie tylko przywrócą odpowiednie funkcjonowanie tkanek, mobilność i swobodę ruchu, ale też wpłyną na estetykę. 

Terapię blizny po cesarskim cięciu można rozpocząć już po wizycie połogowej. Ważne, by blizna była sucha, by nie sączyła się i nie było na niej strupków.

 

Jak wygląda taka terapia? 

 

Fizjoterapeutka pracuje z blizną manualnie, za pomocą igłoterapii suchej czy kinesiology tapingu. Dzięki bogatemu wachlarzowi możliwości możemy uniknąć powstawania zrostów wpływających w przyszłości na sąsiadujące tkanki i prowadzących do np. bólu głowy, kręgosłupa czy mięśni miednicy. Co istotne – możemy pracować również z tzw. bliznami starymi, po kilku latach od operacji. Znacząco wpływa to na poprawę funkcjonowania!

 

Jeśli nie jesteś pewna, czy Twoją bliznę powinien zobaczyć fizjoterapeuta uroginekologiczny, warto skonsultować się z położną, która podpowie Ci kierunek działań.

Poniżej znajdziesz zdjęcia, z którymi pracowała Klinika Novique oraz zdjęcia pochodzące od naszych obserwatorek. 

 

Ze względu na możliwość “shadow bana” w mediach społecznościowych fotografie zostały zamieszczone w tym miejscu, aby skutecznie informować i edukować w zakresie rekonwalescencji po porodzie. Zdjęcia są kontrowersyjne, a osoby wrażliwe zapoznają się z nimi na własną odpowiedzialność.

 

Zdjęcie blizny po nacięciu krocza

Zdjęcie blizny przed i po igłoterapii

Zdjęcie blizny po cesarskim cięciu

Zdjęcie świeżej blizny po cesarskim cięciu

 

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Novique.

 

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤

może Cię również zainteresować

jak wywołać poród - artykuł napisany przez położna Zaufaj Położnej

Jak wywołać poród?

Pracując na sali porodowej lub oddziale patologii ciąży często można spotkać się z przypadkiem, kiedy zostaje przyjęta ciężarna, która przekroczyła...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?