Szukaj
Close this search box.

Karmienie piersią poza domem

Karmienie piersią jest wyzwaniem, nie tylko w kwestii nauki prawidłowego przystawiania czy zapewnienia komfortowej pozycji. Laktacja bywa wyzwaniem logistycznym w sytuacji, gdy mama chce lub musi wyjść poza domowe zacisze. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak przygotować się do karmienia piersią poza domem. 

Wyjście mamy

Mama karmiąca piersią planująca dłuższe wyjście z domu musi pomyśleć nie tylko o makijażu, ale też o zapewnieniu pokarmu dziecku. Osoba opiekująca się maluszkiem musi mieć możliwość zaspokojenia jego głodu, więc kilka dni przed wyjściem należy już pomyśleć o zrobieniu zapasu swojego mleka lub wybrać opcję mleka modyfikowanego.

Jednocześnie w trakcie wyjścia należy zadbać o regularne opróżnianie piersi, które pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji, np. zastoju czy zapalenia piersi.

Akcesoria które przydadzą Cię się jeśli karmisz piersią

  • Laktator – bez niego ani rusz. Jeśli planujesz częste i regularne wyjścia podczas karmienia piersią, wybierz laktator podwójny. Zwiększy on stymulację piersi i zmniejszy czas odciągania pokarmu. 
  • Termiczna torba z wkładami chłodzącymi -dzięki niej możemy bez obaw odciągać mleko poza domem, przechowywać je w obniżonej temperaturze i wykorzystać je po powrocie do domu.

Akcesoria laktacyjne dla dziecka

  • Butelka – dopasowana przepływem do wieku dziecka. Jeśli nie wiesz jak dobrać butelkę dla dziecka – koniecznie zapoznaj się z naszymi kursami poświęconymi laktacji.
  • Jeśli dziecko ma być karmione również na zewnątrz np podczas spaceru, czy w kawiarni, a nie chcesz lub nie możesz karmić go bezpośrednio piersią, przydatne może okazać się termiczne opakowanie na butelkę. Pozwoli utrzymać ono temperaturę mleka w temperaturze uprzednio przygotowanej. 
  • W sytuacji, gdy decydujemy się na podanie dziecku mieszanki mleka modyfikowanego, ciekawym rozwiązaniem jest butelka marki Twistshake. Butelka ta umożliwia zabranie porcji proszku oraz wody, które mieszamy ze sobą bezpośrednio przed podaniem dziecku.

Podsumowanie

Karmienie piersią, czy karmienie piersią inaczej to proces, który wymaga od mamy karmiącej wprawy, nauki i czasu. Nawet jeśli na początku drogi jaką jest laktacja nie wszystko idzie po Twojej myśli, pamiętaj, że możesz szukać wsparcia. Znajdziesz go w naszych warsztatach online i kursach poświęconych laktacji, np w kursie “Trudne początki karmienia piersią” lub w kursie o KPI i mleku modyfikowanym.

Jeśli potrzebujesz natomiast indywidualnego podejścia i pomocy w rozkręceniu laktacji, chcesz porozmawiać o problemach w karmieniu piersią, zapraszamy Cię na konsultację laktacyjną online z Certyfikowaną Doradczynią Laktacyjną.

może Cię również zainteresować

Karmienie piersią poza domem

Karmienie piersią jest wyzwaniem, nie tylko w kwestii nauki prawidłowego przystawiania czy zapewnienia komfortowej pozycji. Laktacja bywa wyzwaniem logistycznym w...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?