WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA! Nasze BESTSELLERY do 80% taniej! 👉🏻 Sprawdź!

Po porodzie wstydzę się…

Jakie odczucia towarzyszą młodej mamie po porodzie?

Niewątpliwie w organizmie zaszedł szereg zmian: od hormonalnych, po fizyczne, dokuczliwe zmiany w obrębie genitaliów i układu moczowego, z którymi warto walczyć!

“Po porodzie wstydzę się”

Nietrzymanie moczu pojawia się u ok. 60% wieloródek. Jakie sytuacje temu sprzyjają? Nie myśl o wysiłkowych ćwiczeniach, crossficie czy trampolinach (choć oczywiście mogą się do tego przyczyniać) – sytuacje, w których dochodzi do nietrzymania moczu są bardziej prozaiczne – kichnięcie, śmiech, a nawet wstawanie z krzesła

U większości Mam, ta przykra dolegliwość znika samoistnie. Jeśli jednak wciąż się utrzymuje – zadbaj o swój komfort! Skonsultuj się z fizjoterapeutką uroginekologiczną i ginekologiem. Opracowany plan działania, przywróci Ci spokój i komfort funkcjonowania?.

Pomocne może być laserowe leczenie nietrzymania moczu MonaLisa Touch. Zabieg wykonywany przez lekarza ginekologa w małoinwazyjny i niewyłączający z codziennych aktywności sposób przywraca prawidłowe funkcjonowanie obniżonych ścian pochwy. Poprawia kontrolę mikcji i rewitalizację ścian pochwy.

Jak to wygląda?

Zabiegi korygujące zmiany wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, ablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Stymulujemy w ten sposób kolagen w błonie śluzowej, pochwa staje się bardziej elastycznazwarta. Dzięki rewitalizacji tkanek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Lekarz ginekolog wykonujący zabieg z zakresu medycyny estetycznej

Lekarz ginekolog wykonujący zabieg z zakresu medycyny estetycznej

Wstyd po porodzie nie musi powodować przemilczenia tematu i myśli “jakoś to będzie”. Zadbaj o siebie i swoje intymne piękno – nietrzymania moczu można się pozbyć! Kibicujemy każdej Mamie, która walczy o swoje lepsze samopoczucie!

Pamiętaj, że w zdiagnozowaniu nietrzymania moczu może Ci pomóc nasza położna podczas wizyty po porodzie w Twoim domu na terenie Trójmiasta.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Novique.

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤

może Cię również zainteresować

Artykuł o stracie ciąży.

Strata ciąży.

Poronienie jest jednym z najbardziej bolesnych i trudnych doświadczeń. Co roku dotyczy to blisko 10% kobiet, a każda z nich...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?