WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA! Nasze BESTSELLERY do 80% taniej! 👉🏻 Sprawdź!

Karmienie piersią to nie zawsze lekka i łatwa przeprawa

Są mamy, które na swojej laktacyjnej drodze nie napotykają przeszkód. Większość jednak albo problemy laktacyjne ma za sobą, albo dopiero je spotka. 

Nie trzeba się jednak stresować na zapas – dzisiejsze standardy postępowania, współpraca z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym i dostępność nowoczesnych rozwiązań szybko łagodzą trudności w karmieniu piersią.

 

Twoja historia.

 

Pierwsze przystawienia do piersi były wręcz mistycznym wydarzeniem w Twoim życiu. 

Radość, że się udało. Szczęście, że nareszcie jesteście razem. 

Gdy jednak niemowlę zaczęło domagać się piersi za piersią, przestało być tak kolorowo. Szybko zauważyłaś, że laktacja wymaga poświęcenia ze strony mamy – choćby ze względu na nocne pobudki czy organizację dodatkowego prania w związku z samoistnym wyciekiem mleka. 

Karmienie piersią dawało Ci satysfakcję, budowało więź z dzieckiem do momentu, gdy któregoś dnia zauważyłaś, że mleko po prostu nie leci. 

Co teraz? Jak działać, gdy noworodek domaga się jedzenia, a pokarm wydaje się “uwięziony” w piersi? Najlepiej postępować szybko i specjalistycznie!

 

 

 

Diagnoza.

Czy to zastój pokarmu? A może nie mam już mleka? – doskonale wiemy, że trudno samej się zdiagnozować, dlatego wszystkie mamy zmagające się z problemami laktacyjnymi zapraszamy do naszej poradni. 

Pomagamy mamom z całej Polski, zarówno stacjonarnie w Gdyni, jak i online – by żadna potrzebująca wsparcia w karmieniu piersią kobieta nie została z tym sama. 

Certyfikowany Doradca Laktacyjny jest w stanie zaobserwować i rozpoznać przyczynę problemu, wdrożyć działanie naprawcze i zakończyć Twój ból. 

 

 

Profilaktyka.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – nic nowego, to prawda znana od pokoleń. W temacie karmienia piersią ma ona również zastosowanie. Jak więc zadbać o dobrą laktację?

Oprócz właściwego nawodnienia organizmu mamy, doboru odpowiedniego i wygodnego stanika, dobrej pozycji karmienia, warto postawić na suplementację.

Działajmy więc od zewnątrz, ale i od środka – by naszym piersiom było lżej.

 

Milanella Biom.

Środki, którymi dysponujemy dziś bez recepty w każdej z aptek są w stanie znacząco wpłynąć na stan naszych piersi. 

Jednym z nich jest Milanella Biom – połączenie żywych kultur bakterii Lactobacillus salivarius SGL03 z prebiotykiem inuliną. Dobroczynne bakterie zawarte w produkcie wykazały zapobieganie rozwoju bakterii odpowiedzialnych za utrudnienie przepływu pokarmu przez gruczoł piersiowy. Ci mali wojownicy stoją na straży właściwego przepływu mleka w kobiecych piersiach. 

Dodatkowo, Międzynarodowa Akademia Medycyny Karmienia Piersią rekomenduje ich spożycie zarówno w stanie fizjologicznego, jak i utrudnionego wypływu. 

Drugim, ważnym składnikiem suplementu Milanella Biom jest inulina, prebiotyk, który wspiera wzrost mikroorganizmów przewodu pokarmowego – zarówno u mamy, jak i u dziecka. Milanella Biom jest świetnym uzupełnieniem porady laktacyjnej – zadbaj o swoje piersi w laktacji holistycznie.

 

*Artykuł powstał we współpracy z marką Milanella Biom.

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne

może Cię również zainteresować

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?