WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA! Nasze BESTSELLERY do 80% taniej! 👉🏻 Sprawdź!

Gorset do karmienia – potrzebny, czy zbędny gadżet?

Dziś refleksyjnie, ale i rzeczowo. Laktacyjna historia naszej Soni, obecnie mamy dwójki.

 

Przeniesiemy się dziś wspólnie do czerwca 2017 roku – momentu, w którym po raz pierwszy zostałam Mamą.

Początki macierzyństwa wspominam jako nieustający zachwyt nad malutkimi rączkami, nóżkami, delikatnością oraz zapachem skóry i włosków Maluszka. Nie mogłam uwierzyć, że to, co do tej pory czytałam na forach i instagramowych kontach młodych Mam, właśnie dzieje się w moim życiu.

Bardzo doceniam, że miałam szansę w ten właśnie sposób patrzeć na świat w pierwszych dniach po porodzie – dzięki temu skojarzenia z początkami bycia Mamą funkcjonują w dziale “pozytywne”.

Po chwili namysłu, włącza się jednak tryb “ok, ale pamiętaj jeszcze o…” – i tu rozpoczynamy bardziej realistyczny pokaz slajdów. Dawka snu: 2/24h, ciągnące szwy, ból brodawek, łamanie w kręgosłupie, a do tego karmienie, karmienie, karmienie…

To nie jest standard, każdy Maluch jest inny i nie mam zamiaru Ciebie straszyć, nastrajać negatywnie, ale… mnie trafił się istny mleczny zwierz!? Godziny przesiedziane w niewygodnej, powykręcanej pozycji, brak możliwości ruchu, wieczne uczucie pragnienia – a ręce oplecione wokół Dzidziusia lub laktatora.

Pamiętam, że w tamtym czasie byłam o krok od wstąpienia na ścieżkę szalonego naukowca i wynalezienia czegoś na kształt “dalej, dalej ręka Gadgeta!”? Jestem przekonana, że byłby to strzał w dziesiątkę, sukces na miarę odkrycia dynamitu lub szczepionki na polio. Niestety, realia są takie, że daleko mi do inżyniera, w związku z tym przestałam bujać w obłokach i nauczyłam się mieć butelkę wody zawsze przy sobie, a także zainwestowałam w wygodną poduszkę do karmienia.

Pozostawała kwestia ściągania pokarmu. 30 minut (minimum) zmarnowanego, teoretycznie wolnego (bo dziecko śpi) czasu, który mogłabym przeznaczyć na:

? szybki prysznic, umycie zębów i inne niezbędne zabiegi pielęgnacyjne.

? ekspresowy obiad.

? ogarnięcie (przynajmniej w ułamku) piętrzących się ciuszków do prasowania.

 

Moja laktacja trwała rok, z czego jestem ogromnie dumna. Wiedząc jakie stoją za nią wyrzeczenia, trudności, łzy bezsilności, ale i szczęścia, doceniam ten wyjątkowy czas w moim życiu.

Dziś na pomoc mamom karmiącym piersią lub KPI przychodzi pomocnik w postaci GORSETU! Gorset możesz kupić na naszej stronie z akcesoriami, o tutaj.

Wciąż się wahasz? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube i zobacz recenzję Gorsetu Neno Libero Ani Bulczak – mamy trójki, położnej i Certyfikowanej Doradczyni Laktacyjnej.

Jeśli i Tobie doskwiera brak trzeciej ręki, która podałaby szklankę wody w trakcie odciągania pokarmu lub podrzuciła pilot do telewizora, który leży poza Twoim zasięgiem, tu na szafce rtv, być może to rozwiązanie pomoże Ci w nowej rzeczywistości. ?

 

artykuł opracowała: Sonia, asystentka marketingu Zaufaj Położnej.

 

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤

może Cię również zainteresować

jak wywołać poród - artykuł napisany przez położna Zaufaj Położnej

Jak wywołać poród?

Pracując na sali porodowej lub oddziale patologii ciąży często można spotkać się z przypadkiem, kiedy zostaje przyjęta ciężarna, która przekroczyła...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?