Szukaj
Close this search box.

Pielęgnacja noworodka.

Jak dostosować produkty do pielęgnacji dla naszego dziecka? ?

Pierwsze tygodnie życia dziecka są najbardziej kluczowe. Warto zatem zwracać uwagę na to jaki skład mają produkty do pielęgnacji skóry maluszka ? 

Niestety nie zawsze produkty do pielęgnacji dziecięcej są polecane, ponieważ ich skład daleki jest od pożądanego dla delikatnej skórki maluszka?

Ważna jest weryfikacja składników produktu, którego używamy. Na szczęście nie musimy robić tego samodzielnie – możemy zasięgnąć opinii osób, które specjalizują się w analizach składów danych produktów, takich jak Srokao czy Czytamyetykiety

Przejdźmy zatem do meritum i sprawdźmy, w czym kapać noworodka.

Woda – często pojawia się w “trendach”- sporo rodziców ma wątpliwości co do twardości wody i możliwości dokładnego obmycia. Czy mycie noworodka w samej wodzie jest w porządku? Tak! My jesteśmy jak najbardziej za!

Mleko mamy– jeśli kończy się ważność mleka, które przechowujesz  można je dolać do wanienki – świetnie nawilży skórę dziecka, wspomoże proces gojenia się ewentualnych odparzeń, do wanienki wystarczy kilka mililitrów. 

Olejek ze słodkich migdałów – pamiętajmy, że wszelkie olejki oraz produkty gotowe nie wchodzą w grę przy kąpieli malucha w wiaderku. I powtórzymy jeszcze raz, korzystając ze specyfików „sklepowych” pamiętaj, aby sprawdzać skład. Jeśli chodzi o olejki: ważne aby były to produkty naturalne. Wybieraj sprawdzonych producentów. 

Emolienty – używane są głównie w przypadku, gdy u dziecka pojawiają się problemy skórne, ale też w sytuacji, gdy wywiad rodzinny pod kątem alergii skórnej jest dodatni.

Krochmal– Sprawdzi się dobrze przy wypryskach na skórze dziecka. Można go przygotować w sposób domowy, jednak mamy również gotowy produkt z linii Atoperal.

Jak widzisz, wybór środków do kąpieli noworodka jest spory. Możesz zacząć od samej wody, a jeśli skóra twojego dziecka potrzebuje czegoś więcej, sięgnij po sprawdzone, naturalne preparaty.

Co dokładnie polecamy? Kiedy powinna odbyć się pierwsza kąpiel dziecka po powrocie ze szpitala? Co z temperaturą wody i jak długo powinna trwać kąpiel noworodka? 

Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym warsztacie o pielęgnacji noworodka , który jest dostępny tutaj -> SPRAWDZAM SZCZEGÓŁY

może Cię również zainteresować

Artykuł o tym jak dbać o odpornośc w ciąży

Jesień, a ciąża.

Jesień rozgościła się u nas już na dobre, a co za tym idzie…katarki, przeziębienia i infekcje ?Dlatego czas zadbać o...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?