Pielęgnacja noworodka.

Tekst o pielęgnacji noworodka i o środkach jakich używać do mycia dziecka
Jak dostosować produkty do pielęgnacji dla naszego dziecka? ?

 

Pierwsze tygodnie życia dziecka są najbardziej kluczowe. Warto zatem zwracać uwagę na to jaki skład mają produkty do pielęgnacji skóry maluszka ? 

 

Niestety nie zawsze produkty do pielęgnacji dziecięcej są polecane, ponieważ ich skład daleki jest od pożądanego dla delikatnej skórki maluszka?

 

❌ Ważna jest weryfikacja składników produktu, którego używamy. Na szczęście nie musimy robić tego samodzielnie – możemy zasięgnąć opinii osób, które specjalizują się w analizach składów danych produktów, takich jak Srokao czy Czytamyetykiety

 

Przejdźmy zatem do meritum i sprawdźmy, w czym kapać noworodka.

 

Woda? – często pojawia się w “trendach”- sporo rodziców ma wątpliwości co do twardości wody i możliwości dokładnego obmycia. Czy mycie noworodka w samej wodzie jest w porządku? Tak! My jesteśmy jak najbardziej za!

 

Mleko mamy ?– jeśli kończy się ważność mleka, które przechowujesz  można je dolać do wanienki – świetnie nawilży skórę dziecka, wspomoże proces gojenia się ewentualnych odparzeń, do wanienki wystarczy kilka mililitrów. 

 

Olejek ze słodkich migdałów – pamiętajmy, że wszelkie olejki oraz produkty gotowe nie wchodzą w grę przy kąpieli malucha w wiaderku. I powtórzymy jeszcze raz, korzystając ze specyfików „sklepowych” pamiętaj, aby sprawdzać skład. Jeśli chodzi o olejki: ważne aby były to produkty naturalne. Wybieraj sprawdzonych producentów. 

 

Emolienty – używane są głównie w przypadku, gdy u dziecka pojawiają się problemy skórne, ale też w sytuacji, gdy wywiad rodzinny pod kątem alergii skórnej jest dodatni.

 

Krochmal– Sprawdzi się dobrze przy wypryskach na skórze dziecka. Można go przygotować w sposób domowy, jednak mamy również gotowy produkt z linii Atoperal.

 

Jak widzisz, wybór środków do kąpieli noworodka jest spory. Możesz zacząć od samej wody, a jeśli skóra twojego dziecka potrzebuje czegoś więcej, sięgnij po sprawdzone, naturalne preparaty.

Co dokładnie polecamy? ? Kiedy powinna odbyć się pierwsza kąpiel dziecka po powrocie ze szpitala? ?Co z temperaturą wody i jak długo powinna trwać kąpiel noworodka? ?

 

? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym warsztacie o pielęgnacji noworodka , który jest dostępny tutaj -> SPRAWDZAM SZCZEGÓŁY

 

 

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤

Inne nasze artykuły

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?