Po porodzie zmieniam się…

Czy zachodząc w ciążę zastanawiałaś się jak będzie Twoje ciało wyglądało po porodzie? Z pewnością część z Was pomyślało w tym momencie o nadprogramowych kilogramach, rozstępach czy walce z tłuszczykiem na brzuchu. Dziś chcemy jednak przyjrzeć się zmianom w wyglądzie sromu, które mogą doskwierać każdej kobiecie, w każdym wieku.

 

Po porodzie zmieniam się.

 

Przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych dotyka wielu kobiet. Często utrudniają codzienne funkcjonowanie i nie są wizualnie akceptowalne przez Pacjentkę. Ograniczają możliwość uprawiania sportów, współżycia, sprawiają ból przy poruszaniu.

 

Czy można sobie z tym jakoś poradzić?

 

Dr Mariusz Łukaszuk wskazuje na zabieg labioplastyki, który polega na wymodelowaniu warg sromowych przez ginekologa estetycznego. To bezpieczna procedura trwająca do 4 godzin. Zabieg za pomocą lasera lub radiofrekwencji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Następnie według ustalonych granic zabiegu dokonuje się korekty wielkości warg, usuwa nadmiernie przerośnięte tkanki, a brzegi rany zszywa cienkimi szwami.

 

A co po zabiegu?

 

W zależności od skomplikowania, rekonwalescencja trwa od 2 do 6 tygodni. W pierwszych dwóch tygodniach po zabiegu sugerowane jest zwolnienie lekarskie. Należy wietrzyć ranę i stosować okłady chłodzące. W celu lepszego gojenia rany zaleca się drenaż limfatyczny wykonywany przez fizjoterapeutkę uroginekologiczną. Zmniejsza to odczucia bólowe i poprawia przepływ limfy. W trakcie trwania rekonwalescencji niezwykle istotne jest utrzymanie higieny i przemywanie rany preparatami do dezynfekcji, by nie dopuścić do infekcji. Do aktywności seksualnej można wrócić po okresie rekonwalescencji.

 

Poniżej znajdziesz zdjęcia po labioplastyce war sromowych wykonanej w Klinice Novique.

Ze względu na możliwość “shadow bana” w mediach społecznościowych fotografie zostały zamieszczone w tym miejscu, aby skutecznie informować i edukować w zakresie możliwych zabiegów. Zdjęcia są kontrowersyjne, a osoby wrażliwe zapoznają się z nimi na własną odpowiedzialność.

 

Zdjęcie przerośniętych warg sromowych przed i po zabiegu labioplastyki

Zdjęcie przerośniętych warg sromowych przed i po zabiegu labioplastyki

Zdjęcie przerośniętych warg sromowych

 

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Novique.

 

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤

 

może Cię również zainteresować

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?