Szukaj
Close this search box.

Łagodzenie bólu porodowego – TENS

Ból przy porodzie jest nieunikniony, jednakże jest wiele możliwości, dzięki którym walka z nim jest zdecydowanie łatwiejsza. Jednym z rozwiązań jest aparat TENS -elektrostymulator do łagodzenia bólu porodowego. Jest to metoda mało powszechna, a szkoda!

Co powinnaś wiedzieć o aparacie TENS?

TENS jest aparatem służącym do łagodzenia bólu różnego pochodzenia -podczas porodu, po cięciu cesarskim, przy bólu kręgosłupa, naciągniętych ścięgnach. Blokuje sygnały bólowe. Skutecznie masuje i rozluźnia mięśnie. Powoduje wydzielanie endorfin naturalnie łagodzących ból.

Elektrostymulacja TENS służąca do łagodzenia bólu porodowego nie wpływa na zdrowie matki i dziecka.

Jeżeli chcesz wykorzystać aparat TENS powinnaś mieć go w swojej domowej szafce w 38 tygodniu ciąży!

Najlepsze efekty poprzez stymulację aparatem TENS osiągniemy podłączając aparat przy pierwszych regularnych skurczach – dzięki temu stopniowo dostosujemy siłę pracy aparatu do zwiększających się dolegliwości bólowych.

Na sali porodowej nikt nie będzie zaskoczony widząc plastry na Twoich plecach! Aparat jest mało powszechny, ale jednak wszystkim dobrze znany.

Przed skorzystaniem z prysznica należy aparat wyłączyć i odkleić elektrody.

Elektrody TENS są wielorazowego użytku przez jedną osobę -po ich użyciu należy je delikatnie przemyć zimną woda i ponownie przykleić na dołączoną folię.

Jeżeli decydujesz się na poród w szpitalu bez znieczulenia zewnątrzoponowego przemyśl możliwość zaopatrzenia się w TENSA -poród będzie nadal przebiegał w sposób naturalny, a Ty będziesz spokojna, mając asa w rękawie!

Jeśli jesteś z Trójmiasta lub okolic zapraszamy do naszego Centrum w Gdyni (ul. Słowicza 1/1), gdzie możesz wypożyczyć aparat TENS! Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas na czacie!

może Cię również zainteresować

Instrukcja jak wykonać masaż krocza

Masaż krocza.

Masaż krocza – temat, o którym mówi się coraz więcej i coraz częściej. I bardzo dobrze, ponieważ może on stanowić...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?