Łagodzenie bólu porodowego – TENS

Łagodzenie bólu porodowego - aparat tens

Ból przy porodzie jest nieunikniony, jednakże jest wiele możliwości, dzięki którym walka z nim jest zdecydowanie łatwiejsza. Jednym z rozwiązań jest aparat TENS -elektrostymulator do łagodzenia bólu porodowego. Jest to metoda mało powszechna, a szkoda!

 

Co powinnaś wiedzieć o aparacie TENS?

 

? TENS jest aparatem służącym do łagodzenia bólu różnego pochodzenia -podczas porodu, po cięciu cesarskim, przy bólu kręgosłupa, naciągniętych ścięgnach. Blokuje sygnały bólowe. Skutecznie masuje i rozluźnia mięśnie. Powoduje wydzielanie endorfin naturalnie łagodzących ból.

? Elektrostymulacja TENS służąca do łagodzenia bólu porodowego nie wpływa na zdrowie matki i dziecka.

? Jeżeli chcesz wykorzystać aparat TENS powinnaś mieć go w swojej domowej szafce w 38 tygodniu ciąży!

? Najlepsze efekty poprzez stymulację aparatem TENS osiągniemy podłączając aparat przy pierwszych regularnych skurczach – dzięki temu stopniowo dostosujemy siłę pracy aparatu do zwiększających się dolegliwości bólowych.

? Na sali porodowej nikt nie będzie zaskoczony widząc plastry na Twoich plecach! Aparat jest mało powszechny, ale jednak wszystkim dobrze znany.

? Przed skorzystaniem z prysznica należy aparat wyłączyć i odkleić elektrody.

? Elektrody TENS są wielorazowego użytku przez jedną osobę -po ich użyciu należy je delikatnie przemyć zimną woda i ponownie przykleić na dołączoną folię.

 

Jeżeli decydujesz się na poród w szpitalu bez znieczulenia zewnątrzoponowego przemyśl możliwość zaopatrzenia się w TENSA -poród będzie nadal przebiegał w sposób naturalny, a Ty będziesz spokojna, mając asa w rękawie!

Jeśli jesteś z Trójmiasta lub okolic zapraszamy do naszego Centrum w Gdyni (ul. Słowicza 1/1), gdzie możesz wypożyczyć aparat TENS! Potrzebujesz więcej informacji -> skontaktuj się z nami 🙂

 

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤

Inne nasze artykuły

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?