WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA! Nasze BESTSELLERY do 80% taniej! 👉🏻 Sprawdź!

Kiedy wybrać szkołę rodzenia?

Kiedy warto pomyśleć o szkole rodzenia?

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. To czas przygotowań na powitanie nowego członka rodziny. Obecnie dostęp do informacji jest ogromny. Z powodzeniem można znaleźć przydatne publikacje, materiały wideo na temat porodu i opieki nad noworodkiem. Warto też zapisać się do szkoły rodzenia, aby nabyć praktycznych umiejętności. Dowiedz się, kiedy najlepiej zgłosić się na zajęcia.

Szkoła rodzenia – praktycznie i komfortowo

W pierwszym, drugim, a może trzecim trymestrze? W którym tygodniu do szkoły rodzenia? Te pytanie zadaje sobie wiele par. Zdaniem specjalistów najlepszym momentem jest 21. tydzień ciąży. To idealny okres, ponieważ wtedy z reguły mijają dokuczliwe dolegliwości w postaci nudności czy zawrotów głowy. Poprawia się samopoczucie kobiet, są też wyczuwalne pierwsze ruchy dziecka. Z drugiej strony, choć objawy ciąży są już widoczne, to jednak nie doskwierają tak bardzo przy codziennych czynnościach.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły rodzenia?

Wybór szkoły rodzenia to bardzo ważna decyzja. Warto stawiać na kursy, w których będzie można liczyć na kompleksową opiekę dietetyka, psychologa, fizjoterapeuty czy położnej. Kluczową kwestią jest również dobry kontakt z osobą prowadzącą, do której można dzwonić również poza wyznaczonymi godzinami zajęć.

Chcesz uczestniczyć w kursie?

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytanie: Szkoła rodzenia w którym tygodniu należy się zapisać? Najlepiej jeszcze pod koniec pierwszego trymestru. Terminy ćwiczeń muszą być tak dobrane, aby zajęcia skończyły się minimum miesiąc przed planowanym terminem rozwiązania.

Pamiętaj, że możesz skorzystać ze Szkoły Rodzenia Zaufaj Położnej. Oferujemy kursy stacjonarne w Gdyni i w Gdańsku  w dni robocze oraz w weekendy.

W naszej ofercie znajdziesz również kursy szkoły rodzenia online!

Jeśli nie chcesz, lub nie możesz uczestniczyć w kursie grupowym, wybierz kurs indywidualny! Nasze położne spotkają się tylko z Waszą parą i zrealizują materiał na indywidualnej szkole rodzenia w naszym centrum w Gdyni. Jeśli jesteś spoza Trójmiasta – umów się na kurs indywidualny online.

Potrzebujesz kursu od razu, nie chcesz czekać na kolejny termin – wybierz nagrania szkoły rodzenia! Materiały otrzymasz na 6 miesięcy zaraz po opłaceniu zamówienia!

Masz do nas jakieś pytania? Zajrzyj na zaufajpoloznej.pl i na pewno znajdziesz coś dla siebie!

może Cię również zainteresować

Zastój pokarmu

Karmienie piersią to nie zawsze lekka i łatwa przeprawa.  Są mamy, które na swojej laktacyjnej drodze nie napotykają przeszkód. Większość...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?