Kobiety zwykle zastanawiają się, nie chcąc zapeszać, czy to już TEN moment. Myślą: „zrobię to, ale nieco później, bliżej porodu” i czekają, jeszcze tylko tydzień, dwa… A wtedy może się okazać, że w przypadku nagłej hospitalizacji będzie za późno na pakowanie.

Dlatego jako szkoła rodzenia „Zaufaj Położnej” rekomendujemy spakowanie torby do szpitala najpóźniej do 30. tygodnia ciąży. 

Ważne jest przygotowanie przede wszystkim rzeczy do porodu dla mamy.

 

Gdy będzie potrzeba nagłej hospitalizacji w szpitalu, to będziesz miała już gotowe podkłady, wkładki, majtki siatkowe, koszule porodowe itd. 

Unikniesz wysyłania partnera na ostatnią chwilę po zakupy i jego prób odgadnięcia rozmiaru koszuli, czy odpowiednich podpasek… Nie dokładaj sobie i partnerowi stresu. Miej wszystko spakowane wcześniej. I tak prędzej czy później będziesz musiała zakupić wyprawkowe niezbędniki dla siebie i malucha.

 

Dlaczego odradzamy późne kompletowanie wyprawki? 

 

Zakupy mogą niepotrzebnie odwracać twoją uwagę od przygotowań do porodu. W ostatnich tygodniach przed porodem postaw na wyciszenie, skupienie swojej uwagi na dziecku, które niebawem przyjdzie na świat.

Przygotuj swoje ciało do porodu poprzez ćwiczenia oddechowe oraz fizyczne. Świadomie wraz z osobą towarzyszącą Ci przy porodzie przećwicz pozycje wertykalne.

Ale… chwila chwila? Skąd mam wiedzieć którą pozycję w danym okresie porodu wybrać? 

Która pozycja pomoże mojemu dziecku przyjść na świat? 

Jaka pozycja wertykalna będzie najbardziej wygodna podczas silnych skurczy?

Wszystkiego dowiesz się na kursie Dobry Poród, który już w lutym prowadzi położna, właścicielka centrum Zaufaj Położnej, a prywatnie mama trójki, a już niebawem czwórki maluchów.

 

Ta edycja będzie wyjątkowa.

 

Dlaczego? To prawdopodobnie ostatnia edycja Dobrego Porodu przed dłuższą przerwę z uwagi na ciążę Ani – położnej prowadzącej kurs. 

Dzięki temu, że warsztaty prowadzone będą przez ciężarną jeszcze lepiej będziesz mogła obserwować jak pracować ciałem podczas porodu siłami natury. Jeśli czujesz, że na myśl o porodzie paraliżuje Cię strach i do końca nie wiesz jak tak na prawdę przygotować się do porodu, niezależnie od tego, czy jesteś w I, czy II trymestrze ciąży, czy poród zbliża się wielkimi krokami i zostało do niego niewiele czasu – kurs Dobry Poród jest dla Ciebie!

Wracając do wyprawki… nie zostawiaj zakupów na ostatni moment.

Bezpłatnie pobierz nasze listy wyprawkowe i sprawdź czego jeszcze potrzebujesz – kliknij TUTAJ aby pobrać.

 

Podobał Ci się nasz artykuł? Zapraszamy na naszego Instagrama KLIK oraz Facebooka KLIK gdzie codziennie dzielimy się z Wami wiedzą i naszym doświadczeniem – jako mamy i jako położne ❤