WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA! Nasze BESTSELLERY do 80% taniej! 👉🏻 Sprawdź!

Zimowa pielęgnacja dziecka.

Jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka? Latem musimy chronić jego skórę przed promieniowaniem słonecznym, z kolei zimą warto zwrócić uwagę na prawidłowe zabezpieczenie skóry niemowlęcia przed wiatrem i zimną temperaturą. W artykule dowiesz się jak na co postwić zimą jeśli chodzi o pielęgnację dziecka!

O czym warto pamiętać, gdy na dworze śnieg i chłód?
  • Ubiór – dziecko w wózku jest osłonięte przed wiatrem, jednak nie ma możliwości poruszania się, aby móc się rozgrzać; zadbajcie zatem o bawełniane ubranka, aby zapewnić maluchowi optymalną temperaturę – w wyposażeniu wózka sprawdzi się również wełna merino – pamiętajcie jednak, aby nie przesadzać z ilością kocyków, aby malucha nie przegrzać.
  • Krem na spacery – skóra dziecka jest wrażliwa i niewykształcona, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji; w okresie zimowym jest narażona na nadmierne wysuszanie przez chłód na dworze, ale również ogrzewanie w domach. W domu zadbajcie o optymalne nawilżenie powietrza – częste wietrzenie (pamiętamy o temperaturze pomieszczeń w granicach 19-21 stopni C), sprawdzi się również nawilżacz powietrza.

Wychodząc na spacer należy nałożyć krem na odsłonięte części ciała ok. 20 minut przed wyjściem z domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu:

Brak wody – obecność wody w takim kremie spowoduje podrażnieniem skóry, zatem szukajmy kremów z jak najmniejszą jej zawartością; lepiej sprawdzą się kremy na bazie olejów naturalnych; warto poszukać maści – maści mają większe właściwości zatrzymywania wody w skórze niż kremy, dzięki czemu jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko wysuszenia

A jeśli rodzisz zimą i nie do końca wiesz jak przygotować wyprawkę dla maluszka, na co postawić, a w co lepiej nie inwestować, pamiętaj, że mamy dla Ciebie webinar “Wyprawka z położną”, przygotowany przez mamę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną – Anię Bulczak.

Podczas warsztatu dowiesz się co warto mieć w wyprawce, co jest hitem, a co kitem wyprawkowym! 

może Cię również zainteresować

wakacje w ciąży

Podróżowanie w ciąży.

Spodziewając się dziecka możesz zastanawiać się czy podróżowanie w ciąży, latanie samolotem i dalekie trasy są dozwolone? Czy to nie jest szkodliwe?...

Cały artykuł »

Zamierzasz nas opuścić tak szybko?

Zostaw nam swój adres mailowy, a może wkrótce otrzymasz jakiś specjalny, dedykowany kod zniżkowy tylko dla Ciebie ?